Mohu si obuv z vašeho e-shopu vyzkoušet?

Zatím ne. Ale. Před objednáním si zkontrolujte dle uvedených tabulek u každé obuvi, zda odpovídá délka vašeho chodidla centimetrům uvedeným právě v těchto velikostních tabulkách.

Značka Lems má u každého modelu o pár mm jiné číslování. Zároveň počítejte s tím, že, co výrobce, to jiné číslování! Lems jsou o 1- 2 velikosti menší než jste zvyklí!

Obuv si lze jen objednat, vyzkoušet doma a pokud byste se i tak netrefili s velikostí, lze v rámci 14 denní lhůty zboží vyměnit.

Jak si změřit nohu? (viz článek v Bolgu s více detaily)

1- Můžete položit jednu nohu na krejčovský metr a přenést váhu na tuto stojnou nohu. Kolmice vedená přiložením k patě a palci vám změří velikost chodidla, nezapomeňte si připočítat nadměrek, abyste měli pohodlí.

2- Vezmete si tužku a obkreslíte si stojnou nohu na papír, tužku držte kolmo k zemi. Tak už se započítá lehký nadměrek (tloušťka tužky). Pak již jen je nutné změřit spojnici mezi palcem a patou (resp. nejdelším prstem a patou).

Pokud si nejste jistí, radši volte velikost větší.

U kačdé obuvi je uvedená velikostní tabulka a v ní délka chodidla v cm , která nejlépe padne do konkrétní EU velikosti.

Jsou pánské a dámské boty stejné?

Téměř všechny modely Primal2, Boulder Boot, Chukka, Nine2Five a Mariner, Primal Zen, Pursuit, .. jsou unisex. U barebarics platí totéž.

Trailhead a Mesa ne, tyto boty mají rozdíl v šířce kolem nártu (pánská velikost je širší, ale je vhodná i pro ženy, které mají širší nohu). Barebarics má dámské varianty u Pulsar modelu, ale široké jsou stejně jako pánské.

Může žena nosit pánské modely?

Ano, pokud máte širší nohu, nebo si ráda užíváte pohodlí širších bot, obujte se bez problémů do pánských (většina jich je stejně širokých).

Jak dlouho potrvá zpracování mé objednávky?

Naším cílem je zpracovat objednávku na dopravu do jednoho pracovního dne. Během prodejních období, kdy jsou objemy objednávek vysoké, to však může trvat 2 až 3 pracovní dny. Pokud do 5 pracovních dnů neobdržíte zásilkový e-mail, kontaktujte veronika@choboty.cz, abychom vám mohli pomoci!

Pokud obuv není skladem v ČR, objednávky zpravidla kolektujeme a objednáváme jedou až dvakrát do měsíce. Od objednání trvá max 1 týden než se zásilka dostane do našeho skladu. O termínech vás budeme informovat emailem dle aktuální situace.

Kde vyrábíte boty?

Obuv Lems je vyráběna v US a v Číně v rodinné továrně, která splňuje Kalifornský zákon o transparentnosti dodavatelských řetězců (https://oag.ca.gov/SB657). Majitel/ designér je navštěvuje 2- 3krát ročně, aby zkontroloval tovární podmínky a výrobní proces. Značka Lems spolupracuje také přímo s továrnou na získávání všech materiálů od renomovaných dodavatelů textilu.

Obuv Barebarics je vyráběna na Slovensku (se zasazením Zlínské university, která testuje a dodává tvar kopyt).

Jaká je použitá kůže ve vašich produktech?

Zdrojem kůže pro Lems modely jsou 3leté voli a krávy, které jsou humánně chovány v USA a které dodržují přísné pokyny pro bezpečnost zaměstnanců a zvířat. Tato zvířata jsou také zabíjena pro spotřebu, takže jejich maso není zbytečné.

Barebarics používají na modelech různá zpracování kůže (Hladká kůže- je kůže s jemně strukturovaným povrchem s malými póry. Lakovaná kůže- kůže s hladkým, lesklým povrchem, kterého se dosáhne lakováním kůže. Povrstvená kůže- kůže, která má na povrchu nanesenou nebo připevněnou vrstvu fólie nebo plastu. Nubuk, velur (semiš) – je kůže, která byla po líci obroušena, popř. na rubové straně).

Mám vysoký nárt. Bude mi obuv sedět?

Minimalistická obuv je navržena tak, aby se do nich vešlo co nejvíce různých tvarů chodidel. Ale nejlepší způsob, jak to zjistit, je vyzkoušet si tyto boty na vlastní kůži.

Nikdy jsem nenosil minimalistické boty. Budou pro mě vhodné?

Jistě! Zpočátku se můžete setkat s nepříjemnými pocity, ale víme, že to znamená, že se šlachy a svaly na nohou přizpůsobí nedostatečné podpoře, kterou do jejich návrhů začleňuje většina současných obuvnických společností. Toto vše by mělo zmizet po krátké době. Obvykle doporučujeme boty nosit nejprve střídmě a pak postupně přecházet na delší nošení.

Trpím na vybočené palce, ploché nohy, bolesti zad, atd. Budou pro mě minimalistické boty vhodné?

Měli jsme spoustu úspěchů a pozitivních hodnocení od zákazníků, kteří trpěli nesčetnými onemocněními (bolesti zad, kolem, kyčlí, …).

Jak dlouho moje boty vydrží?

Stejně jako většina minimalistických bot je udána délka života 500 až 1000 km. Existuje několik faktorů, které životnost ovlivní, jako je způsob chůze chůze, podmínky, ve kterých je máte na sobě atd.

Jak vyčistím své boty?

Doporučujeme ruční mytí našich bot vlažnou teplou vodou a mýdlem.. Na kůži doporučujeme používat produkt speciálně určený pro péči o kožené věci. Je důležité nechat boty pořádně proschnout při pokojové teplotě bez vložky. Pro rychlejší sušení zkuste vyplnit boty novinami, aby nasákly přebytečnou vodu. Extrémní teplo, například vystavení slunci, může způsobit, že se boty deformují co do velikosti a tvaru.

Rady a tipy jak se starat o obuv naleznete zde.